LG maakt 3% minder smartphones in Q2

Nieuws Mobiel Wereld 29 JUL 2015
LG maakt 3% minder smartphones in Q2

LG Electronics heeft een omzet gemeld in het tweede kwartaal van 13,93 biljoen Koreaanse won, ca 12,69 miljard dollar. De omzet daalde met 7,6 procent op jaarbasis. De operationele winst daalde tot 244,1 miljard won en de nettowinst tot 226,4 miljard won, in wat door LG een “extreem uitdagende omgeving” wordt genoemd. De markt zat meer tegen dan verwacht, maar in het derde kwartaal moeten nieuwe modellen en meer effectieve marketing zorgen voor verbetering.

De omzet bij de mobiele divisie groeide maar 1 procent naar 3,65 biljoen won en het aantal verscheepte smartphones daalde met 3 procent tot 14,1 miljoen. De winstgevendheid kwam onder druk te staan door zwakkere vraag in het premiumsegment in de thuismarkt, zegt LG. Daar stond tegenover dat de afzet in de VS met 36 procent jaar-op-jaar groeide. Daar deden de mid-range modellen en tablets het goed en werd een record aantal LTE modellen verkocht.

In het eerste kwartaal van 2015 groeide de smartphone-afzet jaar-op-jaar nog met 26 procent naar 15,4 miljoen exemplaren. LG sprak destijds nog de hoop uit dat de introductie van het nieuwe LG G4-topmodel eind april voor het voortzetten van deze trend zou zorgen. Eerder deze maand gaf het concern al toe dat de verkoop van de G4 minder goed liep dan verwacht.

In het derde kwartaal zal LG agressiever inzetten op de dubbele strategie van premium devices en mid-range modellen voor opkomende markten.

Categorieën:

Regio's:

Gerelateerde artikelen