
LG Electronics heeft een nettowinst gerealiseerd die met 38,4 miljard won (32,7 miljoen euro) 0,3 procent hoger lag dan een jaar eerder. In het vierde kwartaal van 2014 leed LG nog een nettoverlies van 205 miljoen won.
Het operationele resultaat kwam met 305,2 miljard won (260 miljoen euro) 2,2 procent hoger uit jaar-op-jaar. De omzet bleef vrijwel gelijk op 13,99 biljoen won (11,92 miljard euro. Hoewel de smartphone-afzet met 26 procent groeide naar 15,4 miljoen stuks, werd de extra omzet hieruit grotendeels teniet gedaan door een daling van de omzet uit de verkoop van tv’s.
De mobiele divisie van LG rapporteerde zijn hoogste kwartaalomzetcijfers sinds LG zijn eerste Android-toestel introduceerde in 2010. De omzet over Q1 kwam uit op 3,6 biljoen won, terwijl de operationele winstmarge zowel jaar-op-jaar als sequentieel steeg. In Noord-Amerika zette LG 66 procent meer mobiele toestellen af jaar-op-jaar, in Zuid-Korea was er een groei van 57 procent, vooral dankzij de introductie van de G Flex2 premium smartphone met Plastic-OLED display.
Steviger in premiumsegment
Met de lancering van het 28 april officieel aangekondigde LG G4 topmodel verwacht LG de aanwezigheid in het premium smartphone-segment te versterken in het tweede kwartaal en de winstgevendheid verder te verbeteren. LG voorziet dat met name de afzet van LTE-smartphones de komende jaren sterk blijft groeien, hoewel er heviger concurrentie verwacht wordt in het premiumsegment. Prijsconcurrentie zal ook toenemen doordat meer smartphonevendors zich komend jaar richten op de massamarkt onder het premiumsegment.

Bij de LG Home Entertainment Company daalde de kwartaalomzet met vijf procent jaar-op-jaar naar 4,44 biljoen won, vooral door de dalende omzet uit verkoop van LCD TV’s in Noord-Amerika, Europa en Latijns-Amerika. Een sterkere focus op 4K Ultra HD en OLED TV marketing en een verwachte toenemende vraag in Azië en Noord-Amerika voor alle tv-producten het komende kwartaal moet de outlook voor de divisie in Q2 verbeteren.
De LG Vehicle Components Company, opgezet in juli 2013, rapporteerde zijn eerste afzonderlijke resultaten. De omzet kwam uit op 382,6 miljard won, voornamelijk uit de verkoop van infotainment-producten zoals telematica-apparatuur en audio/video navigatiesystemen. LG zegt te blijven investeren in R&D, ondanks een operationeel verlies van 2,4 miljard won, omdat het concern verwacht dat de markt voor auto infotainment, elektrische autocomponenten en elektronische componenten zal groeien nu er steeds meer elektrische en connected/smart auto’s worden verkocht.