Liberty Global-omzet daalt 0,6% in Q1 door Belgie en Zwitserland

Nieuws Breedband Europa 7 MEI 2019
Liberty Global-omzet daalt 0,6% in Q1 door Belgie en Zwitserland

Liberty Global zegt dat de inkomsten uit voortgezette activiteiten in het eerste kwartaal met 0,6 procent tot USD 2,868 miljard zijn gedaald ten opzichte van het jaar ervoor. 

De B2B-omzet steeg met 3,2 procent maar dit was niet voldoende om de daling van 1,1 procent bij residentiële kabel en van 2,4 procent bij residentieel mobiel te compenseren. Per regio boekte alleen Continuing CEE (Slowakije en Polen) winst. De inkomsten in het VK/Ierland waren bijna vlak en bij Central and Corporate daalden ze 1,1 procent. In België daalde de omzet met 0,6 procent en in Zwitserland met 3,7 procent. 

Het bedrijfsresultaat daalde met 10,3 procent tot USD 105,5 miljoen, waarbij de bedrijfscashflow van voortgezette activiteiten met 0,5 procent daalde tot USD 1,183 miljard. Exclusief Zwitserland zou de bedrijfscashflow 0,8 procent zijn gestegen. Het bedrijf zegt dat het dit kwartaal voor meer dan USD 200 miljoen aan aandelen terugkocht en eindigde het eerste kwartaal met USD 3,4 miljard aan liquiditeit. 

Liberty Global CEO Mike Fries geeft aan dat de verkoop van UPC Switzerland aan Sunrise nu door de Zwitserse mededingingsautoriteit wordt beoordeeld en in het vierde kwartaal moet worden afgerond. De verkoop van de Oost-Europese DTH-activiteiten werd begin mei afgesloten. 

Aantallen 

In totaal heeft het bedrijf inclusief Zwitserland 24.700 organische RGU’s toegevoegd; zonder Zwitserland is dit 67.600. In het voorgaande kwartaal verloor het 33.000 RGU’s en in hetzelfde kwartaal vorig jaar 10.300. Het aantal Video-klanten daalde met 60.500, terwijl Data en Voice toenamen met respectievelijk 42.400 en 42.800. Bij Mobile vertraagde het aantal nieuwkomers van postaid tot 72.300 van 113.100 een jaar eerder, terwijl prepaid daalde met 45.500. De toename in het VK / Ierland en Continuing CEE (Polen en Slowakije) compenseerde de churn in België en Zwitserland.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen