Mondiaal bijna 635 miljoen LTE-abonnees eind Q1

Nieuws Mobiel Wereld 8 JUN 2015
Mondiaal bijna 635 miljoen LTE-abonnees eind Q1

Noord-Amerika neemt een steeds groter aandeel van het aantal LTE-abonnementen voor zijn rekening, inmiddels 44 procent van het wereldwijde aantal abonnees op een LTE-dienst. In een recent rapport stelt brancheorganisatie 4G Americas dat het aantal LTE-abonnementen mondiaal snel groeit, naar bijna 635 miljoen in Q1 van 2015 (tegen 497 miljoen eind 2014). Dat is een groei jaar-op-jaar van 151 procent, zo laat 4G Americas weten op basis van onderzoek van Ovum. Het aantal LTE-abonnementen groeide het snelst in Latijns-Amerika: 396 procent in vergelijking met het eerste kwartaal van 2014.

Het aandeel van LTE in het totaal aantal mobiele connecties ligt in de VS op 44 procent. In West-Europa is dit aandeel 16 procent, in Azië-Pacific 13 procent. De penetratie van LTE is 50 procent in de VS, tegen 21 procent in West-Europa (eveneens 21% in Nederland volgens onderzoek van Telecompaper) en 14 procent voor Azië-Pacific. Met penetratie bedoelt Ovum het aantal LTE-verbindingen op de totale bevolking.

Er waren eind Q1 68 commerciële LTE-netwerken actief in de VS en Canada, met 180 miljoen LTE-verbindingen. Wereldwijd waren er 418 commerciële LTE-netwerken in 142 landen. In Nederland zijn momenteel 4 LTE/4G-netwerken actief (KPN, Vodafone, T-Mobile, Tele2). Verder zijn er plannen bekend gemaakt voor de uitrol van nog eens 600 LTE-netwerken. In de afgelopen 12 maanden zijn er 66 miljoen LTE-connecties bij gekomen in de regio. In Latijns-Amerika en het Caribische gebied kwamen er het afgelopen jaar 13 miljoen LTE-abonnementen bij, 13 miljoen meer dan eind Q1 van 2014.

Mondiaal groeit het aantal LTE-abonnementen volgens 4G Americas/Ovum  naar 2,5 miljard eind 2019. In Noord-Amerika zullen er dan 345 miljoen LTE-abonnees zijn, tegen 196 in Latijns-Amerika.

De komende jaren ligt de nadruk steeds meer op het upgraden van LTE/4G-netwerken naar LTE Advanced/4G+, iets waar in Nederland KPN en Vodafone in het najaar van 2014 een begin hebben gemaakt. Er waren eind Q1 al 67 commerciële LTE-A netwerken actief in 39 landen.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen