
De zakelijke WLAN-markt is in het tweede kwartaal van 2016 met 9,4 procent gegroeid ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Daarmee stijgt de markt voor zakelijke WLAN-producten sneller dan de consumentenmarkt en beleeft het segment zelfs zijn sterkste groei in twee jaar.
De gecombineerde segmenten stegen samen mondiaal met 6,7 procent in volume jaar-op-jaar en eveneens 6,7 procent sequentieel. Dat blijkt uit cijfers van marktonderzoeksbureau IDC. De sterke groei in de zakelijke markt kan onder meer toegeschreven worden aan het groeiend aantal bedrijven dat netwerkinfrastructuur vernieuwt in het kader van een digitale transformatie (zoals meer mobiel werken, meer werken in de cloud).
De 802.11ac standaard domineert inmiddels de markt en is goed voor 59,9 procent van het aantal verscheepte access points die onderdeel uitmaken van netwerken. Qua omzet is dit zelfs 77,4 procent. De adoptie van deze draadloze standaard gaat een stuk sneller ten opzichte van de voorgaande 802.11n-standaard dan bij de overgang van 802.11a/b/g naar 802.11n.
Hoewel de consumentenmarkt voor WLAN traag groeit in het tweede kwartaal, is er wel voor het eerst sinds 2014 sprake van groei, in dit geval 3,1 procent jaar-op-jaar. De nieuwe ac-standaard wordt door consumenten minder snel geadopteerd, met 22,6 procent van het verscheepte volume en 51,3 procent van de omzet.
De regio Azië-Pacific vertoonde de sterkste groei in volume (+14,6%). In West-Europa was er sprake van een eveneens gezonde 13,6 procent groei jaar-op-jaar, na een traag eerste kwartaal.
Cisco blijft marktleider, maar met een omzetgroei van 1,1 procent ten opzichte van het tweede kwartaal van 2015, ziet de onderneming zijn marktaandeel wel dalen: van 45,1 procent in Q1 naar 43,7 procent in Q2. In Q2 van 2015 had de onderneming nog 47,3 procent marktaandeel. Aruba-HPE zag zijn marktaandeel met 6,1 procent dalen, vooral door het afstoten van de H3C-activiteiten in China. Het marktaandeel van de gecombineerde onderneming lag op 17,1 procent in het tweede kwartaal van 2015 en stond eind tweede kwartaal op 14,6 procent.
Brocade-Ruckus, in Q2 voor het eerst als gezamenlijke entiteit, groeide met 7,9 procent jaar-op-jaar en is nu goed voor 6,8 procent marktaandeel, tegen 6,9 procent in hetzelfde kwartaal een jaar eerder en 7,7 procent in Q1 van dit jaar. Ubiquiti en Aerohive hadden 4,2 respectievelijk 2,7 procent van de mondiale WLAN-markt in handen in het tweede kwartaal.