Muziekdienst SoundCloud breidt aanbod uit met 20.000 labels

News Broadband Global 8 JUN 2015
Muziekdienst SoundCloud breidt aanbod uit met 20.000 labels

De streaming muziekdienst SoundCloud gaat muziek aanbieden van 20.000 onafhankelijke muzieklabels. Daarvoor heeft SoundCloud een akkoord gesloten met Merlin, dat de auteursrechten van de muzieklabels afhandelt.

SoundCloud telt circa 180 miljoen maandelijks actieve gebruikers, schrijft Bloomberg, maar is er tot nu toe nog niet in geslaagd om een goed businessmodel neer te zetten waarmee geld verdiend wordt aan het bieden van streaming muziek. De overeenkomst houdt in dat SoundCloud de muziek van de onder Merlin vallende labels mag aanbieden wanneer daar netjes auteursrechten over worden afgedragen.

Volgens Merlin is voor de deal met SoundCloud gekozen omdat deze muziekdienst een hele eigen positie heeft. In tegenstelling tot bij diensten zoals Pandora, Spotify, Deezer of Tidal, wordt er niet gestreefd naar een zo breed mogelijk muziekaanbod. SoundCloud lijkt meer op YouTube, waar bekende en minder bekende artiesten, muziek van professionals en amateurs, naast elkaar wordt aangeboden.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen