MWC Barcelona opent voor het eerst deuren voor het grote publiek

News General Global 20 MEI 2021
MWC Barcelona opent voor het eerst deuren voor het grote publiek

Het Mobile World Congress (MWC) van dit jaar in Barcelona zal voor het eerst in de geschiedenis van het evenement het grote publiek verwelkomen, meldt website Xataka Movil. Ondanks dat diverse exposanten zich hebben afgemeld voor het evenement, zijn de organisatoren ervan overtuigd dat de getroffen veiligheidsmaatregelen voldoende zijn om tot 30.000 fysieke tickets beschikbaar te stellen tegen een speciale prijs van EUR 21,00. Voorheen was het Mobile World Congress enkel toegankelijk voor bezoekers uit de sector.

Een website die voor dit doel was opgezet, meldt dat de tickets - genaamd "Discovery Passes" - gedurende een beperkte tijd tegen de exclusieve prijs kunnen worden gekocht, waarbij de organisatoren beloven een deel van de opbrengst te doneren aan een Covid-19-hulpfonds. Iedereen die een kaartje koopt, krijgt tot 2024 ook 50 procent korting voor toekomstige MWC Barcelona-evenementen.

Vorige maand stemde de Spaanse regering ermee in om de reisbeperkingen rondom het coronavirus op te heffen en alle geregistreerde professionele deelnemers toe te staan naar Barcelona te reizen voor het evenement, dat gepland staat van 28 juni tot 1 juli. De GSMA meldt dat het nu verwacht ongeveer 35.000 bezoekers naar MWC 2021, dat een hybride evenement zal zijn, te trekken, waarbij ongeveer 70 procent van de ongeveer 600 sprekers persoonlijk zal deelnemen en de rest op afstand.

MWC gaat vooralsnog door

De GSMA houdt nog steeds vast aan de organisatie van een fysiek Mobile World Congress van 28 juni tot en met 1 juli in Barcelona, terwijl de organisatie van de IFA in Berlijn in september heeft besloten de IFA voor 2021 te annuleren. De GSMA verwacht tussen de 45.000 en 50.000 bezoekers voor de editie van dit jaar. Vanwege de coronazorgen hebben diverse grote bedrijven, waaronder Google, Intel, Ericsson, Nokia, Oracle, Sony, Facebook, Qualcomm, Lenovo, Cisco en Samsung al aangegeven niet fysiek aanwezig te zullen zijn op het Mobile World Congress.

In 2020 heeft de GSMA het Mobile World Congress 2020 op het laatste moment moeten afblazen. De GSMA betaalde tickets van bezoekers en de huur aan standhouders terug. Het annuleren van het Mobile World Congress 2020 sloeg een flink gat in de begroting van de GSMA, waardoor de brancheorganisatie een reorganisatie moest doorvoeren waarbij zij afscheid nam van 20 procent van het personeel.

Vanwege de annulering van het Mobile World Congress van 2020 heeft de GSMA het contract met Barcelona en de Catalaanse overheid met één jaar verlengd. Het Mobile World Congress zal tot minimaal 2024 in Barcelona georganiseerd worden. 

Gerelateerde artikelen