Nieuw geopend PSD2-register rapporteert 116 bedrijven met PSD2-vergunning

Nieuws Algemeen Europa 20 MRT 2019
Nieuw geopend PSD2-register rapporteert 116 bedrijven met PSD2-vergunning

Uit het PSD2-register, dat deze week is geopend, blijkt dat er sinds begin vorig jaar totaal al aan 116 bedrijven vergunningen zijn verstrekt voor de zogenoemde 'dienst 7' en 'dienst 8'. Daarmee hebben deze bedrijven de mogelijkheid om betalingsopdrachten te initiëren op de bankrekeningen van gebruikers (dienst 7) en / of data van de bankrekening in te zien en te verwerken (dienst 8). 

Nederland heeft nog geen vergunningen voor dienst 7 en 8 uitgegeven. Wel hebben al 20 bedrijven via zogenoemde 'paspoorten' de mogelijkheid om in Nederland PSD2-diensten aan te kunnen bieden. Onder deze bedrijven bevinden zich onder andere Revolut, Quovo en Revolut. 

Tot nu toe zijn de meeste PSD2-vergunningen uitgegeven in het Verenigd Koninkrijk (78), gevolgd door Frankrijk (8) en België (7). In het VK hebben drie bedrijven een vergunning voor dienst 7, 45 bedrijven een vergunning voor dienst 8 en 31 bedrijven een vergunning voor beide diensten. Op het Europese vasteland hebben 22 bedrijven een vergunning voor dienst 7 en 8, vier bedrijven voor alleen dienst 7 en twaalf bedrijven voor alleen dienst 8. 

Gerelateerde artikelen