Ofcom bepaalt spectrum caps voor 5G-veiling

Nieuws Mobiel Verenigd Koninkrijk 11 JUL 2017
Ofcom bepaalt spectrum caps voor 5G-veiling
De Britse toezichthouder Ofcom heeft de regels voor de eerste 5G-veiling, gepland voor later dit jaar, bekend gemaakt. Het biedt 40 MHz in de 2,3 GHz band en 150 GHz in de 3,4 GHz band. Bieders worden gelimiteerd in hoeveel spectrum ze kunnen bemachtigen, in een poging om de dominantie van BT/EE en Vodafone te beteugelen.

Zoals voorgesteld in de consultatie van november krijgt iedere operator een cap van 255 MHz op het totaal van ‘onmiddellijk bruikbaar’ spectrum. Bovendien geldt er een cap van 340 MHz op het totaal aan spectrum per operator. Deze cap staat gelijk aan 37 procent van al het mobiele spectrum dat naar verwachting in 2020 gebruikt wordt. Dit is niet enkel het beschikbare spectrum in deze veiling, maar ook de 700 MHz band. 

De caps zorgen ervoor dat BT/EE niet mag bieden op het spectrum in de 2,3 GHz band, terwijl het maximaal 85 MHz aan nieuw spectrum in de 3,4 GHz band kan bemachtigen. Vodafone is beperkt tot een maximum van 160 MHz aan nieuw spectrum in zowel de 2,3 GHz als de 3,4 GHz band. 

De minimumprijs ligt tijdens deze veiling op GBP 10 miljoen per 10 MHz blok in de 2,3 GHz band en GBP 1 miljoen voor een 5 GHz blok in de 3,4 GHz band. 

Gerelateerde artikelen