Overheid vraagt meer gebruikersdata op bij Microsoft in H1

Nieuws Algemeen België 16 OKT 2015
Overheid vraagt meer gebruikersdata op bij Microsoft in H1

In de eerste helft van dit jaar hebben Nederlandse opsporingsautoriteiten meer gebruikersgegevens opgevraagd bij Microsoft, in vergelijking met de tweede helft van 2014. Dat blijkt uit het halfjaarlijkse transparantierapport van Microsoft. Het rapport heeft betrekking op alle diensten van Microsoft, variërend van Skype tot cloud-oplossingen voor zakelijke gebruikers.

In de eerste helft van dit jaar heeft de Nederlandse overheid 397 keer gebruikersgegevens opgevraagd bij Microsoft. Deze hadden betrekking op 593 verschillende accounts en gebruikers. In H2 2014 waren dit nog 381 verzoeken, die betrekking hadden op 478 gebruikers.

Microsoft zegt dat het in geen van de gevallen inhoudelijke data heeft prijsgegeven, maar in ruim 83 procent van de gevallen wel informatie over de accountgebruiker en metadata zoals inlogstatistieken. In ruim 14 procent van de gevallen heeft Microsoft geen data kunnen vinden en bijna 3 procent van de verzoeken is afgewezen.

In België werden in H1 2015 406 verzoeken vanuit opsporingsautoriteiten gedaan aan Microsoft, die betrekking hadden op 600 accounts en gebruikers. In H2 2014 waren dit er juist meer, namelijk 481 verzoeken en 765 accounts en gebruikers. Verzoeken door de Belgische overheid zijn vaker afgewezen dan in Nederland, namelijk in ruim 8 procent van de gevallen.

Gerelateerde artikelen