Proximus in Q3: vlakke omzet op thuismarkt

News General Belgium 27 OKT 2017
Proximus in Q3: vlakke omzet op thuismarkt
Proximus meldt dat er nu 306.000 klanten zijn voor de X-play aanbiedingen Tuttimus en Bizz All-In (zakelijk). De cijfers zijn voor het op 30 september gesloten derde kwartaal. Proximus boekte in het derde kwartaal een omzet van 1,463 miljard euro, met een bedrijfsresultaat van 918 miljoen euro. 

De onderliggende groeps-EBITDA kwam op 464 miljoen euro (-2,2%), de vrije kasstroom was 555 miljoen euro. De capex in de periode van drie maanden was 205 miljoen euro, lager dan de 285 miljoen in Q2. Voor de thuismarkt wordt een onderliggende-EBITDA gemeld van 426 miljoen euro, 1,9 procent lager bij een stabiele omzet van 1,105 miljard euro.

Proximus: Omzet en EBITDA (2015 Q3 - 2017 Q3)

De omzet van mobiel postpaid groeide met 1,7 procent, ondanks de significante impact die de regels voor roam-like-at-home hebben gehad op het verbruik in de vakantieperiode. Proximus krijgt op wholesale niveau meer inkomsten uit roaming. Bezoekers aan België en Brussel verbruiken meer mobiele data.

De omzet bij BICS (carrierdiensten) daalde in een jaar tijd van 382 miljoen euro naar 336 miljoen.

Proximus herhaalt de outlook voor het hele jaar met een stabiele omzet op de thuismarkt en een lichte groei van de onderliggende EBITDA. Het bedrijf betaalt op 8 december een interimdividend uit van 0,50 euro per aandeel. 

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen