Slob wil snelle behandeling wijziging Mediawet

News Video Netherlands 2 OKT 2020
Slob wil snelle behandeling wijziging Mediawet

Minister Arie Slob (Basis- en Voortgezet Onderwijs en Media) vraagt de Tweede Kamer om een spoedige behandeling van het wetsvoorstel tot wijziging van de Mediawet 2008. Volgens Slob is een snelle behandeling gewenst ten behoeve van tijdige duidelijkheid voor (aspirant) omroeporganisaties.

Het wetsvoorstel is aangekondigd in de Visiebrief van het kabinet over de publieke omroep. Een belangrijke wijziging is de verlaging van het minimumaantal leden dat is vereist voor aspirant omroeporganisaties die een gewone erkenning willen verkrijgen, van 150.000 naar 50.000 leden. De huidige ledeneis van 150.000 is voor de huidige aspirant omroepen geen realistische opgave.

De huidige concessie en erkenningen voor de landelijke publieke omroep lopen af op 31 december 2021. De wettelijk voorgeschreven voorbereidingshandelingen voor de nieuwe concessie en erkenningen zijn echter nu al aan de orde. Zo dienen de erkenningaanvragen van omroeporganisaties te zijn ingediend vóór 1 februari 2021.

Categorieën:

Landen:

Gerelateerde artikelen