T-Mobile NL Q3: winst 62.000 in postpaid en 17.000 in vast zorgen voor omzetgroei van 1,0 procent

Nieuws Algemeen Nederland 12 NOV 2020
T-Mobile NL Q3: winst 62.000 in postpaid en 17.000 in vast zorgen voor omzetgroei van 1,0 procent
T-Mobile Nederland behaalde in het derde kwartaal resultaten die de eigen verwachtingen overtroffen. Er was groei voor alle omzetregels en voor de klantaantallen, terwijl de impact van de pandemie significant was, vooral op de roaminginkomsten. Het aantal mobiele klanten nam toe tot 5,8 miljoen, vooral door een groei bij postpaid van 62.000. Op de vaste markt was de winst 17.000 tot een totaal van 661.000 klanten.

De totale omzet nam met 1,0 procent toe tot EUR 484 miljoen, met groei voor zowel mobiele diensten (+0,4%) als vast (+5,6%). Het bedrijfsresultaat (EBITDA after lease) steeg met 6,8 procent tot EUR 141 miljoen, goed voor een marge van 29,1 procent.

Het totaal aantal mobiele klanten steeg met 20.000 tot 5,76 miljoen door winst in postpaid (62.000) en verlies in prepaid (42.000). De postpaid-ARPU daalde licht naar afgerond EUR 16 en de prepaid-ARPU was stabiel op afgerond EUR 3. Het verloop (churn) liep iets op. In postpaid ging deze naar 1,1 procent, waardoor de brutowinst 120.000 klanten was, het verlies 58.000 en de nettowinst (net additions) 62.000.

5G en FTTH

CEO Søren Abildgaard toont zich trots op zijn 'Magenta team', dat de lockdown weerstond om de groei te faciliteren. Eind juli werd het 5G-netwerk aangezet en drie maanden later bereikte het bijna-landelijke dekking. Daarmee kan het de groei van het mobiele dataverkeer aan, nu steeds meer mensen overstappen op een unlimited abonnement. Op de vaste markt legt T-Mobile, met zijn partners, open FTTH-netwerken aan. Naast de bestaande projecten in Segbroek (voltooid), Loosduinen en Eindhoven verwacht T-Mobile nog voor het einde van het jaar nieuwe FTTH-projecten aan te kondigen.

Omzetsplitsing en capex

De onderneming geeft een aantal omzetsplitsingen die extrainformatie verschaffen:

  • Mobile EUR 390 miljoen en vast 95 mln.
  • Mobiele diensten EUR 278 miljoen, vast 95 mln en overige 112 mln (de laatste bevat met name wholesale en handsets).
  • Consumer EUR 358 miljoen, Business 96 mln en overige 30 mln (o.a. wholesale).

Verder waren de investeringskosten (capex) EUR 74 miljoen (+28%). De vrije kasstrrom (EBITDA minus capex) komt daarmee uit op EUR 89 miljoen (18,4% van de omzet).

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen