
Telefonica Deutschland maakt bekend in Duitsland te gaan testen met een 5G fixed-wireless breedbanddienst, waarbij het gebruik maakt van Samsung equipment. Twintig huishoudens Hamburg zullen gedurende drie maanden vanaf november de gigabit technologie testen.
Samsung levert apparatuur op basis van de 26 GHz-band, vergelijkbaar met de Samsung-apparatuur die wordt gebruikt door het onlangs gelanceerde aanbod van Verizon in de VS. Het bedrijf zegt dat het systeem snelheden van ‘meerdere gigabit per seconde’ over de laatste kilometer mogelijk maakt. Samsung levert een virtual core en 5G radio access unit evenals 5G outdoor units en indoor-routers voor de Telefonica-klanten.
Volgens Telefonica biedt het systeem ‘een aantrekkelijk alternatief voor de huidige technologieën in Duitsland’. Het doel van de proef is om aan te tonen dat huishoudens en bedrijven kunnen worden voorzien van hoogwaardige gigabitverbindingen voor een optimale klantervaring zonder dat glasvezelkabels moeten worden gelegd.
Tot op heden is Telefonica Deutschland niet op de glasvezelmarkt in Duitsland actief geworden. Het bedrijf vertrouwt op wholesaletoegang tot het VDSL-netwerk van Deutsche Telekom om vaste breedbanddiensten aan te bieden. Telefonica heeft zich sinds de fusie met E-Plus in 2014 in toenemende mate gericht op de mobiele markt en ziet zijn vastelijnsklantenbestand al jaren krimpen.