
Telenet trekt de komende vijf jaar een bedrag van 500 miljoen euro uit om de introductie van Docsis 3.1 voor te bereiden. Het netwerk wordt gereed gemaakt voor een hoger frequentiebereik, namelijk tot 1000 MHz in plaats van tot 600 MHz nu. Op termijn, stelt Telenet, kan een downloadsnelheid van 1 Gbps worden aangeboden aan abonnees.
Telenet zet nu Docsis 3.0 in. Docsis 3.1 is een nieuwe standaard die de capaciteit van internet over de kabel flink kan vergroten. De technologie gebruikt meer spectrum en doet dat efficiënter en flexibeler. Over het coax-gedeelte van het netwerk worden hogere frequenties doorgestuurd, waardoor er meer capaciteit is om IP door te geven. Ook de actieve apparatuur in het netwerk en bij de klanten moet worden vervangen, maar dat kan veelal via natuurlijk verloop, voorafgaand aan de lancering van nieuwe pakketten.
Telenet zegt dat er nog geen besluit is genomen om 3.1 te gaan inzetten. De upgrades worden uitgevoerd met het oog op de toekomst en het aanbod van diensten zal niet meteen veranderen.
Vijf jaar durende operatie
Voor de komende upgrade moeten 150.000 straatkasten worden bezocht om versterkers te vervangen of te voorzien van nieuwe filters. Daarnaast noemt Telenet een getal van 1,8 miljoen andere componenten, zoals splitters en taps. Vanaf 22 september wordt per wijk of straat, overdag, onderhoud uitgevoerd, waarbij de dienstverlening een werkdag wordt onderbroken. Thuisstad Mechelen is het eerst aan de beurt, naast onder meer Onze Lieve Vrouw Waver, Lint, Mortsel en Deinze.
Bij de cijfers van het tweede kwartaal rapporteerde Telenet een aantal van 2.905.000 homes passed, waarvan er 1,493 miljoen een internetaansluiting hebben.
Telenet heeft het project ‘De Grote Netwerf’ gedoopt en zegt ook te zorgen voor een groei van 250 directe arbeidsplaatsen in Vlaanderen. De dochter van Liberty Global zegt dat Vlaanderen “de eerste regio in Europa is waar een 1GHz netwerk van deze omvang uitgebouwd wordt.” Maar ook andere kabelaars, waaronder Ziggo hebben al laten weten dat de ontwikkeling van hun netwerk niet ophoudt bij Docsis 3.0.