
Bijna de helft van de mensen in de VS, Duitsland, Rusland, Mexico, Zuid-Korea en China denkt dat producenten van mobiele toestellen er voor moeten zorgen dat eindgebruikers toegang krijgen tot mogelijkheden om hun toestel te recyclen. Een meerderheid vindt dat er te veel verschillende mobiele toestellen worden geïntroduceerd en dat zij best langer met hetzelfde toestel toe kunnen. Dat stelt Greenpeace op basis van een studie door Ipsos Mori in de periode juli-augustus.
Vier op de vijf respondenten geeft aan dat ze een toestel willen met een langere levensduur, dat eenvoudig gerepareerd kan worden bij beschadigingen. In China vindt 95 procent dit, in Mexico 94 procent en in Zuid-Korea 92 procent. Greenpeace stelde in zijn e-waste monitor rapport uit 2014 dat kleine IT-producten zoals smartphones goed zijn voor zo’n drie miljoen metrische tonnen aan afval per jaar. China is leidend als het gaat om reparaties van beschadigde mobiele toestellen. 66 procent zou overgegaan zijn tot reparatie wanneer dit eenvoudiger was, tegen 64 procent in Zuid-Korea, 28 procent in de VS en 23 procent in Duitsland.
Vier op de vijf ondervraagden vindt het belangrijk dat een smartphone geproduceerd wordt zonder het gebruik van gevaarlijke chemicaliën.