Vivendi wil meerderheidsbelang in Mediaset Premium - Reuters

Nieuws Video Italië 10 MAR 2016
Vivendi wil meerderheidsbelang in Mediaset Premium - Reuters
Het Franse mediabedrijf Vivendi zou op korte termijn een meerderheidsbelang verwerven in Mediaset Premium, het pay tv-onderdeel van de Italiaanse omroep Mediaset. Dat schrijft althans Reuters op basis van bronnen die bekend zijn met de plannen. 

Vivendi is volgens de bronnen van plan het belang van 89 procent van Mediaset in de unit over te nemen en daarbij zou in cash en aandelen worden betaald. De gesprekken worden gevoerd onder leiding van Mediaset CEO Pier Silvio Berlusconi. De overige 11 procent van Mediaset Premium is in handen van Telefonica, dat in 2014 voor 100 miljoen instapte. 

De bronnen beweren verder tegenover Reuters dat Vivendi van plan is een Europese content-jv op te richten om te kunnen concurreren met Sky. Mediaset Premium kondigde onlangs nodig de mijlpaal van twee miljoen abonnees aan, gedreven door de exclusieve coverage van de Champions League. Daarvoor betaalde Mediaset Premium 630 miljoen euro voor drie seizoenen. 

Gerelateerde artikelen