
LG Electronics laat weten dat de omzet voor het vierde kwartaal 1,8 procent hoger was dan het jaar ervoor. De kwartaalomzet bedroeg KRW 16,06 biljoen (EUR 12,2 miljard). Het bedrijfsresultaat steeg 34,5 procent en kwam uit op KRW 101,8 miljard.
De activiteiten op het gebied van mobiele telefoons blijven in mineur. De omzet in het vierde kwartaal daalden tot KRW 1,32 biljoen, tegen KRW 1,70 biljoen het jaar ervoor. Vooral de inzakkende verkoop van smartphones voor de massamarkt in overzeese markten was hier debet aan. LG geeft aan dat herstel hier zal afhangen van de introductie van nieuwe midmarket en premium 5G-smartphones en voortdurende kostenbesparingen.
Voor het volledige jaar bereikte de omzet een recordwaarde van KRW 62,3 biljoen KRW, gestimuleerd door de sterke vraag naar premium huishoudelijke apparaten. Het bedrijfsresultaat lag echter 10 procent lager door hogere investeringen in marketing en ontwikkeling van nieuwe technologieën.
Voor het kwartaal bleven de inkomsten bij LG Home Entertainment Company ongewijzigd, waarbij de winst werd beïnvloed door hogere marketingkosten. De inkomsten daalden ook bij LG Vehicle Component Solutions Company als gevolg van tragere autoverkopen. Bij The LG Business Solutions Company gingen de opbrengsten omhoog, geholpen door de sterke vraag naar premium digitale displays en zonnepanelen.