
In de gemeenten Bronckhorst gaat het om zo’n 4.600 huishoudens en bedrijven in het buitengebied. Zij kunnen kiezen uit diensten van vier verschillende aanbieders: Caiway, CBizz, Solcon en WeServe. Naast een abonnement bij een van de dienstaanbieders betalen de bewoners een vastrechtvergoeding van 12,50 euro per maand of eenmalig 1.600,00 euro.
Bronckhorst onderzocht alternatief plan met KPN
Een opmerkelijke stap, aangezien de gemeente Bronckhorst in een vergevorderd stadium leek te zijn met het mantelbuizenplan waarin KPN als waarschijnlijke partner werd genoemd. Deze constructie werd uitgewerkt nadat CIF in een eerder stadium had laten weten dat het buitengebied van Bronckhorst pas later dan verwacht op de planning stond en tegen gewijzigde voorwaarden.
KPN toonde als provider interesse in het mantelbuizennetwerk. Gesprekken tussen de gemeente en KPN leidden nog niet tot definitieve overeenstemming over de voorwaarden voor het gebruik van het mantelbuizennetwerk, zo verklaart de gemeente.