Consumentenautoriteit: nadruk op preventie

News General Netherlands 9 AUG 2012
Consumentenautoriteit: nadruk op preventie

De Consumentenautoriteit heeft zich in de eerste zes maanden van dit jaar gericht op het signaleren en aanpakken van consumentenproblemen in een vroegtijdig stadium. De toezichthouder hoopt dat de zwaardere bestuursrechtelijke middelen, zoals boetes, daardoor niet ingezet hoeven te worden. In 2012 en 2013 heeft de CA drie speerpunten gekozen:

  • Leverings-en betalingsproblemen bij webwinkels
  • ondoorzichtige prijzen in de reisbranche
  • misleidende en agressieve telemarketing

De aandacht voor webwinkels is vooral uitgegaan naar een snelle aanpak van webwinkels met veel meldingen over leverings- en betalingsproblemen. Dit heeft geresulteerd in drie toezeggingen, een openbare waarschuwing en een waarschuwingsbrief. Het tweede halfjaar zal de nadruk tevens liggen op het informeren van (startende) ondernemers met een webwinkel over de regels die gelden. Ook zal er nog een actie komen om consumenten te helpen de betrouwbaarheid van webwinkels te beoordelen. Sinds juni geeft de Consumentenautoriteit tips om telemarketing te weren. De adviezen met opnames van nagespeelde verkoopgesprekken zijn vooral bedoeld voor kwetsbare ouderen.

In de tweede helft van 2012 begint de Consumentenautoriteit twee vooronderzoeken, naar de problemen rondom garantie op mobiele telefoons en een onderzoek naar mogelijke consumentenproblemen met online games.

Categories:

Countries:

Related Articles