
De Gezonde Digitale Organisatie (DGDO), zakelijk actief op het gebied van cybersecurity en security awareness, lanceert Cybersecurity Universiteit, een initiatief gericht op de online veiligheid van consumenten.
Doel is om het groeiend aantal slachtoffers van diverse vormen van cybercriminaliteit - bovengemiddeld vaak ouderen en kinderen - terug te dringen. DGDO wil dit bereiken met het vergroten van de kennis en het bewustzijn over cybercriminaliteit. Eerder dit jaar werd al het platform Digitaal Veilig Leren gelanceerd waarmee vooral het primair, voortgezet en hoger onderwijs worden bediend.
Deelnemers aan de Cybersecurity Universiteit krijgen toegang tot een online portal met onder andere een e-learning training met verschillende modules over cybercriminaliteit. Hierin wordt uitgelegd hoe cybercriminelen te werk gaan en hoe je je daar als consument tegen kunt beschermen. De trainingen moeten verder duidelijk maken waarom iedereen slachtoffer kan worden van cybercriminaliteit. Inmiddels hebben de eerste deelnemers de trainingen van de Cybersecurity Universiteit afgerond.
Consumenten wapenen tegen cybercriminaliteit
"Men is zich er vaak niet van bewust dat steeds meer apparaten aan het internet zijn verbonden en dat daar ook risico’s aan kleven. Pas bij financiële schade of als er foto’s en bestanden kwijt zijn worden er stappen ondernomen," stelt Christian Boertje, algemeen directeur van DGDO. "Met de Cybersecurity Universiteit willen wij consumenten leren hoe zij zichzelf kunnen wapenen tegen cybercriminaliteit. Dit begint bij het vergroten van kennis, maar ook het gebruik van de juiste hard- en software is belangrijk."
DGDO is sinds 2018 een zelfstandig onderdeel binnen de Nemesys Groep en richt zich op het verbeteren van de cybersecurity binnen bedrijven en organisaties. Behalve met technische hulpmiddelen zoals firewalls en securitysoftware doet DGDO dit vooral door het security bewustzijn van de medewerkers te vergroten.