
Om ervoor te zorgen dat Nederlandse organisaties op een veilige manier zaken kunnen doen, is het noodzakelijk dat cybersecurity een geaccepteerde positie krijgt binnen de gehele organisatie, stellen de initiatiefnemers. Volgens hen zitten business en IT namelijk nog steeds niet op één lijn als het gaat om securityplanning en -prioriteiten.
Cyber Central wil naar eigen zeggen daar verandering in aanbrengen en zal hiervoor onder meer workshops organiseren. Deze bijeenkomsten moeten inzicht bieden in wat cybersecurity voor de organisatie betekent en welke positie het binnen de organisatie zou moeten hebben. Voor iedere doelgroep is er een andere workshop. Omdat Cyber Central een stichting zonder winstdoelstelling is, worden de workshops niet voor commerciële tarieven aangeboden.
Cyber Central is opgezet door de makers van IoT Academy: een stichting die sinds 2016 Internet of Things stimuleert om bij te dragen aan het versnellen van innovatie in Nederland. De stichting is erg actief, zo zijn er al 110 evenementen georganiseerd. Hieraan hebben 183 bedrijven deelgenomen, met in totaal 2.750 deelnemers.