
T-Mobile heeft begrip voor het besluit van KPN om door middel van een rechtszaak de opzet van de 2,6 Ghz-veiling gewijzigd te krijgen. De operator zal echter zelf niet via juridische weg uitstel van de veiling afdwingen. Dat vertelt woordvoerster Priscilla Tomasoa van T-Mobile in reactie op de rechtszaak die KPN heeft aangespannen.
“Wij zijn net als KPN van mening dat de opzet van de veiling niet juist is. Maar we hebben al eerder aangegeven de frequentieveiling in een breder verband te willen zien. T-Mobile pleit al langer voor een integraal beleid van de overheid inzake draadloze en mobiele frequenties, zodat duidelijk is wat er met het beschikbare draadloze spectrum gaat gebeuren.”
Duidelijkheid op dat gebied is er nu niet, stelt Tomasoa, met als gevolg dat voor T-Mobile onzekerheid bestaat over gedane en te plannen investeringen in onder meer het UMTS-netwerk. “Zo is er ook nog niet bekend wat er gaat gebeuren met de 900 en 1800 Mhz-frequenties. Hoe lang zullen we onze bestaande UMTS-licentie nog behouden? Hoeveel zin heeft het om te investeren in een licentie voor stukje spectrum in de 2,6 Ghz band?”
Tomasoa stelt dat T-Mobile niet verwacht volledige duidelijkheid over het spectrumbeleid van de overheid te krijgen met het houden van de 2,6 Ghz-veiling. “Maar het zal wellicht een begin van duidelijkheid verschaffen. Daarom is T-Mobile van mening dat die veiling na meermaals uitgesteld te zijn nou maar moet doorgaan. We willen niet verder gaan vertragen.”