USA Today: Amerikaanse Sprint wil FreedomPop overnemen

News General Europe 13 NOV 2014
USA Today: Amerikaanse Sprint wil FreedomPop overnemen

Het Amerikaanse Sprint, de in omvang derde mobiele operator in de VS, is in gesprek met mobiele start-up FreedomPop over een overname van deze zogeheten freemium MVNO. Dat stelt USA Today op basis van twee anonieme bronnen. Sprint, eigendom van het Japanse Softbank, zou volgens de krant met de overname van FreedomPop zijn omzet willen stimuleren en zijn kosten voor het verwerven van nieuwe klanten willen verlagen. FreedomPop maakte gisteren (12 november) op het Telecompaper-congres Mobiel 2014 bekend in Nederland van start te gaan. De MVNO zou met een niet met name genoemde operator hiertoe een overeenkomst getekend hebben.

Volgens de anonieme bronnen hoeven de gesprekken niet alleen tot een overname te leiden. Een investering van Sprint in FreedomPop is ook een optie. Er zijn ook andere belangstellenden voor investeringen in of een overname van de start-up, waaronder een kleinere mobiele operator en een technologiebedrijf. Bij een volledige overname wordt de waarde van FreedomPop op circa 250-450 miljoen dollar geschat. Beide ondernemingen weigeren commentaar te geven op het nieuws.

Volgens USA Today maken de gesprekken met FreedomPop deel uit van een nieuwe groei- en investeringsstrategie van de recent aangetreden Sprint-CEO Marcelo Claure. Nadat Amerikaanse toezichthouders een fusie met de nummer vier operator in de VS (T-Mobile USA) eerder dit jaar hebben afgeschoten, vertrok CEO Dan Hesse. Volgens opvolger Claure bevindt Sprint zich op het gebied van marktaandeel en aantal abonnees in de slechtste positie ooit. Sprint verwacht dit jaar twee miljoen abonnees te verliezen.

Claure stelt dat het Sprint-merk zwak is en versterkt dient te worden.  Daar zou ook het model van freedomPop bij kunnen werken. FreedomPop werkt met een zogenoemd freemium-model, waarbij gebruikers gratis belminuten, sms’jes en MB’s krijgen. Geld wordt verdiend door het bieden van extra volume en bijkomende diensten, zoals hogere snelheden en mobiele beveiliging. In de VS krijgt de gebruiker gratis 500 minuten, 500 sms’jes en 500 MB.

Categories:

Companies:

Regions:

Countries:

Related Articles