
De Amerikaanse MVNO FreedomPopheeft 30 miljoen dollar aan financiering binnengehaald om zijn expansie naar nieuwe markten te ondersteunen. Eerder dit jaar stelde CEO Stephen Stokols van FreedomPop nog bezig te zijn met een fusie of een overname om zo externe financiering te verkrijgen. Nu stelt de MVNO, die werkt met een freemiummodel, dat het diverse fusie- en overnameaanbiedingen heeft afgewezen in het voordeel van organische groei.
Behalve bestaande investeerders DCM Capital en Mangrove Capital heeft Partech Ventures aan de financiering bijgedragen. Volgens FreedomPop zal Partech, met kantoren in Berlijn en Parijs, helpen met de Europese expansie van de mobiele aanbieder. FreedomPop heeft in de VS inmiddels bijna één miljoen klanten en kondigde in mei aan dat het deze zomer begint in het Verenigd Koninkrijk. FreedomPop is vorige maand begonnen om gebruikers te registreren voor een beta-test van de MVNO, met een beperkt aantal beschikbare simkaarten. Het merk komt verder met Jetsetter, een wereldwijd geldige simkaart met deels gratis verbruik. Jetsetter zal het eerst beschikbaar zijn in het VK, Frankrijk en Spanje.
FreedomPop maakte in november 2014 op het congres Mobiel 2014 van Telecompaper bekend een contract te hebben getekend met een niet nader genoemde operator in Nederland, om in 2015 van start te gaan. Ook België en Oostenrijk werden toen genoemd als markten, maar het VK lijkt de primeur te krijgen.