Abonneegroei Disney+ vertraagt tot 2,1 mln in fiscale vierde kwartaal

Nieuws Video Wereld 11 NOV 2021
Abonneegroei Disney+ vertraagt tot 2,1 mln in fiscale vierde kwartaal

Disney+ rapporteert een aanzienlijke vertraging in de groei van het aantal abonnees in de drie maanden tot september, met slechts 2,1 miljoen nieuwe klanten, vergeleken met meer dan 12 miljoen in het voorgaande kwartaal. Walt Disney Company zegt dat er 118,1 miljoen betalende abonnees voor de streamingdienst waren aan het einde van het fiscale vierde kwartaal, een stijging ten opzichte van 116,0 miljoen abonnees drie maanden eerder en een groei van 60 procent op jaarbasis. De ARPU bij Disney+ daalde met 9 procent op jaarbasis tot USD 4,12 als gevolg van een groter aandeel abonnees voor de goedkopere Hotstar-service in Azië.

Bij ESPN+ steeg het aantal abonnees tot 17,1 miljoen, een stijging van 2,8 miljoen ten opzichte van het voorgaande kwartaal en 66 procent hoger op jaarbasis. Hulu sloot de periode af met 43,8 miljoen abonnees, 1 miljoen meer dan in juni en 20 procent meer dan een jaar geleden.

Disney waarschuwde al in september voor een vertraging van de groei van het aantal Disney+-abonnees als gevolg van de aanhoudende effecten van covid-19, ook op sportschema's en tv- en filmproductie. Het bedrijf zegt dat het vertrouwen blijft houden in zijn groeidoelstellingen voor de lange termijn, ondersteund door de aanhoudende uitbreiding van de streamingdienst naar nieuwe markten, zoals Zuid-Korea, Hong Kong en Taiwan deze maand.

De inkomsten uit direct-to-consumer-activiteiten stegen nog steeds met 38 procent op jaarbasis tot USD 4,6 miljard, geholpen door de release van twee films op Disney+ tegelijk met hun bioscooprelease (Black Widow en Jungle Cruise). Het bedrijfsverlies van DTC liep op tot USD 630 miljoen, van USD 374 miljoen een jaar geleden, voornamelijk als gevolg van stijgende productiekosten en de uitbreiding van Disney+.

Disney rapporteerde een sterke verbetering van de nettowinst voor het kwartaal, dankzij een terugkeer naar meer normale activiteiten in zijn parkactiviteiten en sportprogramma's. De nettowinst bedroeg USD 160 miljoen of 9 cent per aandeel, vergeleken met een verlies van USD 710 miljoen of USD 0,39 per aandeel vorig jaar in het vierde kwartaal. De groepsomzet steeg jaar op jaar met 26 procent tot USD 18,5 miljard.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen