Apple staakt eigen verkoop iPhone 5S

Nieuws Mobiel België 23 MRT 2016
Apple staakt eigen verkoop iPhone 5S

Apple is ogenschijnlijk gestopt met de verkoop van de nu 3,5 jaar oude Apple iPhone 5s. Op de internationale website van Apple wordt het toestel niet meer aangeboden. Tot de introductie van de Apple iPhone SE van afgelopen maandag, kon de iPhone 5s nog via de website van Apple besteld worden.

Hoewel Apple nog niet heeft bevestigd dat het bedrijf is gestopt met de verkoop van de iPhone 5s, ligt deze keuze wel voor de hand. De nieuwe Apple iPhone SE kent hetzelfde formaat en nagenoeg dezelfde vormgeving als de Apple iPhone 5s, maar is aanzienlijk krachtiger. Qua specificaties is de nieuwe iPhone SE namelijk nagenoeg gelijkwaardig aan de Apple iPhone 6s en iPhone 6s Plus.

Via andere verkoopkanalen is de Apple iPhone 5s nog wel verkrijgbaar, maar waarschijnlijk gaat het ook hier om de laatste voorraden. Het ligt voor de hand dat de prijs van de iPhone 5s de komende dagen verlaagd zal worden in de aanloop naar de komst van de Apple iPhone SE.

Grote verschillen

De Apple iPhone 5s uit 2013 is - net als de nieuwe iPhone SE - uitgevoerd met een 4 inch groot beeldscherm met een resolutie van 640 x 1136 pixels. Het toestel wordt aangedreven door de Apple A7 processor begeleid door 1 gigabyte werkgeheugen en was tot op heden beschikbaar in uitvoeringen met 16, 32 of 64 gigabyte opslagcapaciteit. Op cameragebied is de iPhone 5s uitgevoerd met een 8-megapixel iSight-camera aan de achterzijde en een 1,2-megapixel frontcamera.

De nieuwe Apple iPhone SE heeft hetzelfde beeldscherm gekregen als de Apple iPhone 5s uit 2013, maar is onder de motorkap geheel vernieuwd. Zo wordt de nieuwe iPhone SE aangedreven door dezelfde Apple A9 processor die ook gebruikt wordt in de Apple iPhone 6s en iPhone 6s Plus. Daarbij heeft het toestel 2 gigabyte werkgeheugen. Op cameragebied is de iPhone SE ook in lijn gebracht met de huidige generatie iPhones. Zo beschikt het toestel aan de achterzijde over een 12-megapixel iSight camera. De front-camera is met een resolutie van 1,2-megapixel ongewijzigd gebleven.

Prijs en beschikbaarheid

Apple start op 31 maart in onder andere Engeland, Australië, Canada, China, Frankrijk, Duitsland, Hongkong, Japan, Nieuw-Zeeland, Puerto Rico, Singapore, de Amerikaanse Maagdeneilanden en de Verenigde Staten met de verkoop van de Apple iPhone SE. Een groot aantal andere landen, waaronder ook Nederland en België volgen begin april.

De 16 gigabyte uitvoering van de Apple iPhone SE krijgt in Nederland een verkoopadviesprijs van 489 euro. De 64 GB versie komt op 589 euro. De nieuwe iPhone kan vanaf 29 maart besteld worden, over levertijden is nu nog niets te zeggen. Bij het nieuwe vlagenschip liep meteen na de lancering de levertijd op tot weken, maar dit model verkoopt minder.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Landen:

Tags:

Gerelateerde artikelen