
Cisco en Acacia Communications hebben een definitieve overeenkomst waarin Cisco ermee instemt om Acacia over te nemen. Acacia, een bestaande Cisco-leverancier, ontwerpt en produceert high-speed optische interconnectie technologieën waarmee webscale bedrijven, serviceproviders en datacenter exploitanten kunnen voldoen aan de snelgroeiende vraag van consumenten naar gegevens.
Volgens de voorwaarden van de overeenkomst betaalt Cisco USD 70,00 per aandeel Acacia in contanten. Dat komt overeen met ongeveer USD 2,6 miljard op een volledig verwaterde basis, na aftrek van liquide middelen en verhandelbare waardepapieren. Cisco is van plan de bestaande en nieuwe klanten van Acacia te ondersteunen met diverse optische en digitale signaal verwerkingsmodules voor gebruik in netwerken en datacenters.
Personeel na overname in dienst bij Cisco
De overname zal naar verwachting worden afgerond tijdens de tweede helft van Cisco's FY2020, afhankelijk van de gebruikelijke sluitingsvoorwaarden en vereiste wettelijke goedkeuringen. Na afronding van deze transactie zullen medewerkers van Acacia zich bij Cisco's Optical Systems voegen binnen de netwerk- en beveiligingsactiviteiten van David Goeckeler.