
Bij een storing tussen 12 en 24 uur heeft een abonnee recht op minstens één dertigste deel van de maandelijkse abonnementskosten of een vergelijkbare waarde in natura, bijvoorbeeld beltegoed. Deze regeling geldt zowel voor vaste diensten als voor mobiele diensten. Het maandbedrag is als uitgangspunt genomen. Bij prepaid is het lastiger om die koppeling te maken. EZ heeft er daar voor gekozen om minimaal 0,50 euro per etmaal te laten vergoeden.
Regeling kwam er na de Vodafone brand
De compensatieregeling is ingevoerd op verzoek van de Tweede Kamer. De enorme storing van Vodafone in maart 2012 was de aanleiding. Bij de uitwerking heeft EZ er voor gekozen om de regeling eenvoudig te maken, maar wel verplicht.
De compensatie moet niet worden gezien als een vergoeding van mogelijke schade of hinder, maar als een tegemoetkoming. Waarschijnlijk zal er in de praktijk niet vaak worden uitgekeerd, omdat er een drempel is gelegd bij een storing die niet binnen 12 uur is verholpen. Een getroffen abonnee kan nog steeds individueel bij zijn aanbieder een klacht en verzoek tot schadevergoeding indienen.