
Coolblue ziet een grote vraag naar slimme thermostaten van Nest, Tado en Honeywell waarbij het vooral mannen in de leeftijd tussen de 25 en 54 jaar zijn die een slimme thermostaat in huis halen.
Uit onderzoek door Telecompaper blijkt dat 10 procent van de Nederlandse bevolking over een slimme thermostaat beschikt. Het bezit en gebruik van slimme thermostaten is in één jaar tijd met drie procentpunten gestegen en ook de vooruitzichten voor de verkopen van slimme thermostaten in het komende jaar zijn gunstig.
In 19 procent van alle Nederlandse huishoudens wordt overwogen om dit jaar een slimme thermostaat aan te gaan schaffen, al laten de cijfers uit vorige jaren zien dat het daadwerkelijke aanschaf van thermostaten uiteindelijk lager uitvalt.