EC legt Google boete van EUR 4,3 miljard op

News Broadband Europe 18 JUL 2018
EC legt Google boete van EUR 4,3 miljard op

De Europese Commissie (EC) heeft Google een boete van EUR 4,3 miljard opgelegd vanwege misbruik van de dominante marktpositie op het gebied van zijn mobiele besturingssysteem Android. Volgens het oordeel moet Google binnen 90 dagen een einde maken aan zijn praktijken op straffe van een extra boete van 5 procent van zijn dagelijkse omzet. 

Google zou volgens de EC onder meer producenten van smartphones gedwongen hebben om diensten en apps van Google voorrang te geven op smartphones. Alternatieve besturingssystemen gebaseerd op de open source-codes van Android mochten niet geïnstalleerd worden. 

Verder zou Google betaald hebben om er voor te zorgen dat alleen Google Search voor geïnstalleerd werd. De EC zei in 2016 al dat Google moest stoppen met het betalen van vergoedingen aan smartphone-producenten om Google Search exclusief op hun toestel te voorinstalleren als zoekmachine.

Tweede boete van EC voor Google

Het is de tweede boete van de EC voor Google. Vorig jaar kreeg Google al een boete van EUR 2,4 miljard omdat het zoekresultaten van eigen diensten zou voortrekken. De EC achtte het bewezen dat Google eigen shoppingdiensten in de zoekresultaten voorrang geeft boven die van de concurrentie. Deze uitspraak kwam tot stand na zeven jaar onderzoek. 

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen