
Security-aanbieder G DATA is lid is geworden van het Cybersecurity Tech Accord. Aan dit wereldwijde initiatief doen ruim 60 internationale bedrijven mee. het doel is om een veiligere online wereld promoten. Daarnaast wil de alliantie samenwerking bevorderen en heeft het als doel om de veiligheid, stabiliteit en veerkracht in cyberspace te verbeteren. De ondertekenaars zullen bovendien dreigingsinformatie delen om cybercriminaliteit terug te dringen.
Vier kernprincipes
De samenwerking heeft vier kernprincipes:
- Alle klanten en gebruikers te beschermen;
- Leden zullen zich, overal en waar dan ook, verzetten tegen cyberaanvallen op onschuldige burgers en ondernemingen;
- Gebruikers, klanten en ontwikkelaars helpen de bescherming van cybersecurity te verbeteren;
- Samenwerken met elkaar en met gelijkgestemden om cybersecurity te verbeteren.
In 2011 heeft G DATA naar eigen zeggen een TeleTrust commitment getekend. Het resultaat is een ‘no backdoor’-garantie, waarmee G DATA garandeert dat eventuele lekken in zijn beveiligingsproducten niet beschikbaar worden gesteld aan veiligheidsdiensten. G DATA laat geen ‘achterdeurtjes’ (backdoors) open. Dit is volgens het bedrijf belangrijk voor organisaties die privacy en de EU General Data Protection Regulation (GDPR) serieus nemen.
Daarnaast belooft G DATA dat het verzamelen van persoonlijke informatie en telemetriedata tot een minimum beperkt blijft. Bovendien wordt alle informatie in Europa opgeslagen en verwerkt.