Gebrekkige afspraken over verantwoordelijkheid cybersecurity in mkb

Nieuws Algemeen Nederland 30 NOV 2018
Gebrekkige afspraken over verantwoordelijkheid cybersecurity in mkb

Er zit een grote discrepantie tussen hoe mkb-ondernemingen aankijken tegen cybersecurity en hoe dit geldt voor externe ICT-beheerders. Waar slechts 23 procent van het mkb zich zorgen maakt over cybersecurity, geldt dit voor 60 procent van de ICT-beheerders en hun mkb-klanten. Dat blijkt uit een Cyber Security-assessment van verzekeraar Centraal Beheer.

71 procent van het mkb verwacht goede digitale beveiliging van zijn externe ICT-beheerder, terwijl 46 procent van de ICT-beheerders zegt dat zijn mkb-klanten verwachtingen hebben die niet op voorhand zijn uitgesproken. Slechts 22 procent van de ICT-beheerders stelt dat afspraken met zijn mkb-klanten rondom digitale veiligheid altijd zijn vastgelegd. 

Mkb maakt zich nauwelijks zorgen

Ondanks het bewustzijn van de cyberrisico’s voor zijn bedrijf, denkt de mkb-ondernemer goed beschermd te zijn en maakt zich daarom nauwelijks zorgen. ICT-beheerders met klanten in de mkb-sector schetsen een heel ander beeld, zo blijkt uit het onderzoek. Zij geven aan dat de bescherming van mkb-bedrijven beter moet. 

Ondanks erkenning van de risico’s geeft nog geen kwart van de mkb-ondernemers aan zich zorgen te maken. 43 procent denkt zelfs dat hun bedrijf niet interessant is voor cybercriminelen. Opvallend, zo geeft het assessment van Centraal Beheer aan, want 1 op de 2 mkb-ondernemers heeft te maken gehad met een cyberincident. Uit de resultaten blijkt zelfs dat 16 procent geen back-up systemen gebruikt en bijna een kwart geen antivirussoftware heeft op alle systemen die in verbinding staan met internet. 

Onderlinge afspraken ontbreken

Ondanks dat ruim driekwart van de ondernemers aangeeft zelf eindverantwoordelijk te zijn, wordt goede bescherming en zorgplicht van de ICT-beheerder verwacht. 71 procent verwacht dat zijn externe ICT-beheerder goede cybersecurity regelt, maar in de praktijk ontbreekt het vaak aan onderlinge afspraken. 

Bijna de helft van de ICT-beheerders geeft aan dat de verwachtingen op voorhand niet zijn uitgesproken. In slechts een vijfde van de gevallen ligt er een duidelijke afspraak over de verantwoordelijkheid voor cybersecurity. Bovendien vindt bijna de helft van de beheerders het lastig om zijn mkb-klanten te overtuigen van het belang van digitale veiligheid. 

Alex de Joode van Nederland ICT noemt het gebrek aan afspraken tussen ICT'ers en mkb-ondernemers over de cyber security zorgelijk. “Het is voor ondernemers belangrijk een duidelijk vertrekpunt te hebben, want zij hebben vaak niet de specialistische kennis die nodig is om de juiste beslissingen te maken.”

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen