Geen Bundesliga op Nederlandse tv, wel op YouTube

Nieuws Algemeen Nederland 18 AUG 2021
Geen Bundesliga op Nederlandse tv, wel op YouTube

De wedstrijden van de Duitse Bundesliga zijn niet live te zien voor Nederlandse tv-kijkers. Dat meldt RTL. De Nordic Entertainment Group (NENT) heeft de Nederlandse uitzendrechten, maar lanceert zijn eigen premium abonnementsdienst niet eerder dan in het eerste kwartaal van 2022. 

NENT heeft geen overeenkomst gesloten met een bestaande tv-aanbieder om het live voetbal daar (tijdelijk) onder te brengen. Over deze onderhandelingen wilde het bedrijf geen toelichting geven. De Bundesliga is op 13 augustus weer begonnen. De integrale wedstrijden en samenvattingen zijn gratis te zien via het eigen officiële YouTube-kanaal van de Bundesliga, met commentaar in het Engels. 

NENT heeft al een SVOD-dienst in enkele landen en stapt ook in de Nederlandse markt. Over die plannen is nog weinig bekend, zoals wanneer en voor hoeveel. Wel is bekend dat ze rechten hebben overgekocht van een aantal competities. Daaronder de Engelse Premier League en Formule 1, nu nog bij Ziggo Sport. Ook de  PDC Darts-competitie gaat naar Viaplay.

Gerelateerde artikelen