Ziggo Sport voegt Ligue 1 en BNXT toe, verlengt uitzendrechten IndyCar, Formule E en Six Nations Rugby

Nieuws Video Nederland 26 JUL 2021
Ziggo Sport voegt Ligue 1 en BNXT toe, verlengt uitzendrechten IndyCar, Formule E en Six Nations Rugby

Ziggo heeft de uitzendrechten van de Ligue 1, de hoogste Franse voetbalcompetitie, verworven. Dat maakt de provider maandag bekend in een persbericht. Geruchten daarover deden al de ronde toen er Ligue 1-wedstrijden in de programmadata van Ziggo Sport verscheen.

Naast de Ligue 1 gaat de provider vanaf februari 2022 op zijn Ziggo Sport-kanaal ook wedstrijden uit de nieuwe Nederlands-Belgische basketbalcompetitie, de BNXT League, uitzenden. Daarnaast verlengde het bedrijf de uitzendrechten voor de IndyCar series, de Formule E en het Six Nations Rugby voor meerdere jaren.

In de Ligue 1 spelen een aantal Nederlandse internationals, zoals Georginio Wijnaldum (Paris Saint-Germain), Calvin Stengs en Justin Kluivert (beide OGC Nice). Oud-Ajax-trainer Peter Bosz zit als coach op de bank bij Olympique Lyon.

Eerder verlengde de zender al de rechten van de Serie A. Ook de rechten van de Spaanse La Liga zijn nog in handen van Ziggo Sport. De Formule 1 verhuist vanaf volgend seizoen van Ziggo Sport naar Viaplay van NENT Group, de Premier League het seizoen daarna.

Ook BNXT League nieuw bij Ziggo Sport

Ook de nieuwe basketbalcompetitie met clubs uit Nederland en België, de BNXT League, is vanaf februari 2022 via Ziggo Sport te zien. Gedurende het basketbalseizoen gaat het om ruim 30 wedstrijden. Nadat de nationale basketbalcompetities zijn afgelopen zal Ziggo Sport op vrijdagavond live een wedstrijd tussen een Nederlandse en Belgische club uitzenden. Ook de nationale play-offs en de play-offs tussen Nederlandse en Belgische teams worden uitgezonden door Ziggo. Daarmee verruilt de ene basketbalcompetitie de andere: Ziggo verloor juist de uitzendrechten voor de Amerikaanse basketbalcompetitie, de NBA.

IndyCar series, Formule E en Six Nations Rugby langer bij Ziggo Sport

Ziggo Sport verlengde ook de uitzendrechten voor de IndyCar series, de Formule E en het Six Nations Rugby voor meerdere jaren. De sportzender gaat in zijn programmering meer tijd besteden aan de IndyCar series, waar Nederlander Rinus van Kalmthout in 2021 zijn eerste race won. Naast de IndyCar series en de Formule E, met daarin de Nederlanders Robin Frijns en Nyck de Vries, zal Ziggo Sport ook de W-Series (met Beitske Visser), DTM, Supercars, Porsche Carrera Cup, Ferrari Challenge en WRC blijven uitzenden.

Het belangrijkste jaarlijkse rugbytoernooi ter wereld, de Six Nations, is in februari 2022 weer op Ziggo Sport te zien. Ook worden de Six Nations voor vrouwen toegevoegd aan het uitzendschema.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen