
KPN Zakelijke Markt wordt als ‘Zeer Sterk’ beoordeeld in het meest recente ‘KPN – Business Services Europe’-rapport van GlobalData. Een vereenvoudigd B2B-portfolio bestaande uit netwerk-, ICT- en securitydiensten, klantgerichtheid en de keuze voor industriestandaarden op het gebied van technologie worden door GlobalData als belangrijke sterktes benoemd.
Het ‘KPN – Business Services Europe’-rapport van GlobalData omvat een uitgebreide analyse met betrekking tot de visie, strategie, go-to-market en het productportfolio van KPN voor de zakelijke markt. KPN Zakelijke Markt wordt in het rapport als ‘Zeer Sterk’ beoordeeld. Op het gebied van go-to-market, innovatie, service en support behaalde KPN de beoordeling ‘Zeer Sterk’. Momentum, stabiliteit en het productportfolio worden als ‘Sterk’ beoordeeld.
Als onderdeel van de Accelerate to Grow-strategie richt KPN zich op de versnelde uitrol van glasvezel, het verbeteren van de digitale klantbeleving en een vernieuwde manier van werken. Deze koersversnelling wordt positief ontvangen door GlobalData. De visie en strategie van KPN Zakelijke Markt worden als ‘Zeer Sterk’ beoordeeld.
Belangrijke sterktes die door GlobalData worden beschreven zijn het vereenvoudigde productportfolio voor de zakelijke markt, klantgerichtheid binnen het MKB- en grootzakelijke segment en de keuze voor industriestandaarden op het gebied van technologie.
Overnamebod en kwartaalcijfers
KPN liet afgelopen weekend doorschemeren twee ongevraagde biedingen voor een overname van het bedrijf afgewezen te hebben. Twee investeerders hebben zich afgelopen tijd onafhankelijk van elkaar gemeld om te praten over een overnamebod op KPN. Volgens KPN zijn er op dit moment geen gesprekken of onderhandelingen met EQT/Stonepeak of KKR en ze zijn er ook niet geweest, aldus KPN. Tegelijk lijkt KPN aan te sturen op een hoger bod.
De omzet van KPN over het eerste kwartaal liep met 2,9 procent terug tot EUR 1,29 miljard, maar autonoom was de afname 1,2 procent, zo bleek uit de kwartaalcijfers die het bedrijf eind april presenteerde. Het bedrijfsresultaat nam met 1,3 procent af tot EUR 568 miljoen, bij een licht hogere marge van 44,0 procent. Het operationeel resultaat lag 8,8 procent hoger op EUR 235 miljoen en de nettowinst steeg met 18 procent tot EUR 141 miljoen.