Here lanceert over-the-air platform voor connected car

News Wireless Global 24 MEI 2018
Here lanceert over-the-air platform voor connected car
Here Technologies heeft een nieuw over-the-air (OTA) platform onthuld voor automobielfabrikanten die connected car willen gaan inzetten. De technologie, Here OTA Connect, slaat een brug tussen auto en cloud en zorgt voor een veilige overdracht van data, software en firmware. Volgens Here besparen aanbieders hiermee kosten en tijd voor updates en kunnen ze nieuwe inkomstenbronnen aanboren. Rijders van het merk kunnen upgrades kopen en met één druk op de knop nieuwe diensten in de auto halen. 

Here's open source-platform is zo ontwikkeld dat het kan worden geïntegreerd met het back-end van autofabrikanten en daarom wereldwijd worden ingezet, zonder afhankelijkheid van bepaalde leveranciers. OTA Connect is nu beschikbaar als een stand-alone product, maar Here kondigt aan dat het de komende maanden andere functies krijgt, uit here's portfolio van automotive software en diensten. Het platform kan ook worden gebruikt buiten het wegverkeer, bijvoorbeeld in industriële robots en drones. 

Het platform is ontwikkeld door Advanced Telematics Systems (ATS), een softwarebedrijf uit Berlijn dat Here in januari 2018 heeft overgenomen. 

Gerelateerde artikelen