KPN biedt vanaf 11 mei zijn zakelijke klanten een mobiel internet abonnement waarmee hoge internetsnelheden bereikt kunnen worden via 4G. Voor gebruikers van het 4G-netwerk wordt de maximaal beschikbare downloadsnelheid 50 Mbps en uploadsnelheid 25 Mbps. De prijs: 17,50 euro extra per maand, naast het standaard 8GB maandbedrag van 50 euro.
Om het 4G-netwerk voor klanten alvast beschikbaar te maken heeft KPN gekozen voor een stapsgewijze introductie van het 4G netwerk. Het 4G netwerk biedt op dit moment dekking in twee gebieden in Utrecht en Den Haag. Zakelijke KPN-klanten kunnen het 4G abonnement direct aanvragen via een van de KPN Business Centers. Bij het Business Center ontvangen zij de 4G Dongel met USB-aansluiting voor de laptop en de 4G SIM-kaart, waarmee direct gebruik gemaakt kan worden van mobiel internet via 4G.
KPN biedt hiermee een voorzichtige introductie van het gebruik van 4G. De vierde generatie mobiele communicatietechniek is nog volop in ontwikkeling. KPN doet al ruim een jaar intensieve proeven met deze techniek. Daarnaast wordt, in samenwerking met SURFnet, binnenkort een pilot gelanceerd waarbij met een groep intensieve gebruikers het LTE-netwerk wordt ingezet en doorontwikkeld. De proeven worden dit jaar nog verder uitgebreid.
Ziggo heeft eerder deze week ook een abonnement op basis van LTE in het 2,6 GHz-spectrum geïntroduceerd, te bestellen bovenop een abonnement op Internet Plus (via de kabel) in de steden Oss, Breda en Zwolle. Ziggo belooft snelheden tot 100/40 Mbps. De andere vergunninghouders voor 2,6 GHz-licenties zijn Tele2, Vodafone en T-Mobile. Ziggo moest op 11 mei in een gebied van minimaal 80 vierkante kilometer zijn 2,6 GHz-spectrum in gebruik hebben genomen om een commerciële dienst mee aan te bieden. De overige vergunninghouders hebben aangegeven op zeer korte termijn te volgen.