KPN preview Q4: zakelijke markt, TV-markt, outlook 2017

Nieuws Algemeen Nederland 31 JAN 2017
KPN preview Q4: zakelijke markt, TV-markt, outlook 2017
KPN publiceert de resultaten over het vierde kwartaal op 1 februari. Nieuws van betekenis, met directe betrekking op KPN, was er nauwelijks. Wel waren er ontwikkelingen op het TV-front: Fox dwong nieuwe tarifering af van Fox Sports (Eredivisie en Internationaal) en Ziggo zorgde ervoor dat HBO uit het aanbod van KPN verdween. In reactie verruimde KPN zijn PlusPakket. Daarnaast gaat de prijs van het stand-alone internetaanbod Play van KPN per 1 januari omlaag naar een tientje per maand. De vraag is wat de impact van dit alles op de TV- en de 3P/4P aantallen was. 

Net als in Q3 werken prijsverhogingen gunstig door maar wat de zakelijke markt betreft, is het de vraag of er sprake is van verbetering. Voor de hand ligt dat de bekende trends zich hebben voortgezet en dat KPN zijn jaardoelstellingen heeft gerealiseerd. De marktconsensus ligt bij een omzet van 1,71 miljard (-2,1%), een EBITDA van 599 miljoen (+3,6%), een nettowinst van 79 mln, een winst per aandeel van 2 cent en een vrije kasstroom van 355 mln.

Outlook

Interessanter zijn de doelstellingen die KPN zal onthullen voor 2017. De marktconsensus is een omzet van 6,69 miljard (ongeveer -1,5%) en een EBITDA van 2,44 miljard (ongeveer +1%). De markt staat aan de vooravond van grote veranderingen door het ontstaan van VodafoneZiggo, het loslaten van de datacap door T-Mobile en de introductie van live TV via NLziet. De koers van KPN stond de afgelopen maanden onder druk, mede door de rentebeweging. De Tele2 Groep waardeerde Tele2 Nederland fors af. Het suggereert dat ook in 2017 de omzet onder druk zal staan en dat KPN andermaal de nadruk zal leggen op het reduceren van de kosten.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen