'Organisaties moeten 10% IT-budget reserveren voor security'

Nieuws IT Nederland 16 APR 2015
'Organisaties moeten 10% IT-budget reserveren voor security'

Nederlandse organisaties investeren te weinig in cybersecurity. Het zou goed zijn wanneer zij hun investeringen in digitale beveiliging opschroeven tot circa 10 procent van hun totale IT-budget. Daartoe roept brancheorganisatie ICT Nederland op bij monde van bestuurslid Rhett Oudkerk Pool, in het dagelijks leven CEO van IT-aanbieder Kahuna.

Oudkerk Pool doet zijn uitspraak in de marge van de Global Conference on CyberSpace (GCCS) in Den Haag, die donderdag 16 en vrijdag 17 april wordt gehouden. Op het GCCS praten politici, beleidsmakers, bedrijven en academici van over de hele wereld over online veiligheid en vertrouwen. Oudkerk Pool denkt dat Nederlandse organisaties in staat zijn om een vooraanstaande positie in te nemen op het gebied van cybersecurity. Dan moeten woorden zoals uitgesproken op het GCCS wel worden omgezet in praktische maatregelen, meent het bestuurslid van ICT Nederland.

Hij wijst op een lijst van het World Economic Forum waar Nederland op de vierde plaats staat van landen die ICT goed weten te benutten. Digitale innovatie kan een enorme bijdrage leveren aan onze economie, maar daarvoor is het cruciaal dat er vertrouwen is en blijft in ICT. Dat vraagt volgens ICT Nederland om blijvende aandacht voor cyber security bij organisaties, op strategisch niveau. Oudkerk Pool: "Nederlandse bedrijven geven meer geld uit aan de koffie-automaat dan aan het beveiligen van hun digitale infrastructuur. Het bewustzijn van het belang van een goede aanpak en de juiste expertise op dit gebied moet bij de top van bedrijven echt hoger."

Daarnaast liggen er volgens Oudkerk Pool veel kansen in meer samenwerking tussen organisaties, zoals op het gebied van responsible disclosure: het op een verantwoorde manier melden van beveiligingslekken bij bedrijven. Dit is door het Nationaal Centrum Terrorismebestrijding uitgeroepen tot een van de speerpunten van de GCCS. In Nederland hebben telecombedrijven in 2012 al overlegd om hier goede afspraken over te maken, onder andere met een meldpunt en een gedragscode. Dat was volgens de Kahuna-CEO wereldwijd een primeur.

Categorieën:

Landen:

Gerelateerde artikelen