Ruim 100.000 leerlingen doen mee aan Online Masters programma VodafoneZiggo

Nieuws Algemeen Nederland 12 JUL 2018
Ruim 100.000 leerlingen doen mee aan Online Masters programma VodafoneZiggo

Het afgelopen schooljaar heeft VodafoneZiggo ruim 100.000 leerlingen digitaal vaardiger gemaakt met het Online Masters programma. Dit is een gratis lesprogramma over de digitale wereld, bestemd voor de bovenbouw van het basisonderwijs en de onderbouw van het voortgezet onderwijs. De operator ontving dit schooljaar daarnaast bijna 2.000 kinderen voor een Experience Day. De jongeren kregen die dag een kijkje achter de schermen bij VodafoneZiggo. 

Online Masters wordt door docenten zelf gegeven, waarbij de modules digitaal worden ingeleid door experts op de verschillende gebieden. Ruim 250 medewerkers van VodafoneZiggo hebben het afgelopen schooljaar voor één of meerdere klassen gestaan. Dit deden zij op de scholen zelf of als gastdocent op een locatie van VodafoneZiggo waar kinderen tussen de 11 en 15 jaar het afgelopen jaar zijn ontvangen voor een Experience Day. Maandelijks krijgen ruim 200 kinderen een kijkje in de ‘technische keuken’ van VodafoneZiggo. 

Vier modules in online lesprogramma

Het gratis lesprogramma bestaat uit vier modules: de digitale wereld, creatief en vaardig online, veilig online en bewust online. Online Masters is ontwikkeld in samenwerking met ECP/ VeiligInternetten.nl en Mediawijzer.net. Het programma wordt regelmatig aangevuld met actuele onderwerpen. 

Omdat vanaf 25 mei de nieuwe privacywet (AVG) van kracht is, heeft Online Masters een extra level ‘Persoonsgegevens & Privacy’ toegevoegd. Hier moeten jongeren met elkaar in gesprek gaan over privacy en wat deze wet voor hen betekent. Ook in het schooljaar 2018/2019 is Online Masters beschikbaar.
VodafoneZiggo stelt het belangrijk te vinden dat kinderen veilig, bewust en vaardig omgaan met digitale technologie. Digitale vaardigheden moeten volgens de operator in het onderwijs een minstens zo belangrijke plek krijgen als rekenen en taal. 

Ontwikkelen digitale vaardigheden

“Vanuit VodafoneZiggo zetten wij ons hier al langer voor in,” stelt Marieke Dekker directeur External Affairs VodafoneZiggo. “Zolang dit nog geen vast onderdeel is binnen het leer- en onderwijsplan, laten wij jongeren middels het gratis lesprogramma Online Masters alvast kennismaken met technologie en ondersteunen wij ze bij het ontwikkelen van digitale vaardigheden.”

Gerelateerde artikelen