
VodafoneZiggo heeft het lesprogramma Online Masters ontwikkeld, met als doel om bij jongeren de digitale vaardigheden te verbeteren. In de online modules staan vier onderwerpen centraal: de digitale wereld, creatief en vaardig online, veilig online en bewust online. In de nationale Week van de Mediawijsheid (17 tot 24 november) gaan honderden medewerkers van VodafoneZiggo naar scholen om gastlessen te geven.
Vodafone werkt al enkele jaren samen met de stichtingen die het lesmateriaal ontwikkelen, zoals Mijn Kind Online. Ook UPC en Ziggo waren erbij betrokken. Deze projecten zijn samengevoegd door VodafoneZiggo, dat sinds dit jaar als één bedrijf werkt.
Onlangs is de Tweede Kamer akkoord gegaan met een versnelde opname van digitale geletterdheid in het curriculum. Totdat dit thema in het onderwijs is geïntegreerd streeft VodafoneZiggo ernaar zoveel mogelijk jongeren kennis te laten maken met technologie en het brede scala aan digitale mogelijkheden.
De meeste jongeren hebben moeite met het beoordelen van nepnieuws en het vinden van informatie online. Ook overschatten jongeren hun digitale vaardigheden en wordt op scholen nog nauwelijks onderwezen in digitale vaardigheden omdat het nog niet verplicht is. Dat blijkt uit onderzoek van Kennisnet en Mediawijzer.net.