
De komst van 5G zal niet veel bijdragen aan de totale elektromagnetische straling, zo concludeert WAVES, een onderzoeksgroep van imec aan de UGent. DataNews schrijft dat ook bij volledige netwerkbelasting de straling onder de geadviseerde veiligheidsnormen blijft.
De onderzoekers concluderen dat mensen die geen 5G-toestel gebruiken nauwelijks extra worden blootgesteld. Voor 900 MHz (2G, 3G en 4G), 800 MHz (4G) en 1,8 GHz (4G) maten de onderzoekers respectievelijk 0,67 Volt per meter, 0,93 V/m en 0,625 V/m. Bij 5G was dat 0,04 V/m, ofwel 3 procent van de totale elektromagnetische stralingsblootstelling van een niet-gebruiker, aldus de onderzoekers.
Bij de tweede reeks metingen keken de onderzoekers naar de elektromagnetische straling bij een theoretische maximumbelasting van het netwerk. Daarbij werd 0,41 V/m gemeten. De onderzoekers extrapoleren dat wel naar 4,81 V/m; het onderzoek werd namelijk uitgevoerd in het Zwitserse Bern, waar de regulator het vermogen van de antennes beperkt heeft tot 8 W, terwijl het maximale vermogen 200 W is. Desalniettemin blijft de straling tot 0,62 procent van de blootstellingsnormen van de ICNIRP, de internationale commissie voor niet-ioniserende stralingsbescherming.