
Volgens de operator werkt de informele sfeer tijdens de workshops beter dan een vergaderzaal. T-Mobile benadrukt dat het geen kant en klare oplossingen biedt tijdens zo’n barbecue, maar dat het samen met de bedrijven die toepassingen hebben de ontwikkeling wil starten.
T-Mobile komt langs met een barbecue en drie tot vijf medewerkers. De bijeenkomsten duren een middag en T-Mobile wil ze klein houden, beperkt tot maximaal tien deelnemers. Deze deelnemers krijgen een set sensoren mee om mee te testen.
T-Mobile bouwt voor Internet of Things geen nieuw netwerk. Het kan op zijn bestaande 4G-netwerk NB-IoT, een Low Power Wide Area-netwerk (LPWAN), uitrollen. Deze maakt gebruik van de 900 MHz-band. T-Mobile heeft onlangs de NB-IoT technologie gedemonstreerd. Als voorbeeld van de werking van NB-IoT werd een oplossing voor 'smart parking' getoond op het Smart City event in Amsterdam.
De technologie is door de industrie gestandaardiseerd en vastgelegd, maar operators wereldwijd hebben nog tijd nodig om de technologie te testen op stabiliteit en betrouwbaarheid. De commerciële introducties komen daarna.