
VodafoneZiggo heeft Hirschmann Provider Products gekozen als partner voor het leveren van actieve apparaten bij zijn nog aan te leggen FTTH-netwerk bij nieuwe woningen. Dick Kroon, CEO van Hirschmann Multimedia B.V., zegt trots te zijn en kijkt uit naar een succesvolle samenwerking.
Ziggo's netwerk bestond al langere tijd grotendeels uit glasvezel. Alleen het laatste deel, van de straatkast tot aan de woning, ging via een coaxkabel. Onlangs besloot VodafoneZiggo zijn beleid daarin bij te stellen: bij nieuwbouwwoningen waarbij de straat toch al opengebroken wordt, legt het bedrijf nu ook glasvezel aan.
De eerste glasvezelaansluitingen van Ziggo zijn al gelegd, rond de Zalmhaventoren in Rotterdam. Nadat het bedrijf dit project voltooit, zal het later dit jaar ook beginnen met de uitrol van glasvezel in delen van Arnhem en Den Haag. Vanaf 2022 gaat Ziggo duizenden woningen aansluiten middels glasvezel.
Hirschmann-CEO Kroon zegt dat de eerste netwerkhardware na een 'intensieve opeenvolging van testen en evaluaties' opgeleverd is. "Deze producten, conform de laatste RFoG-technologieën, zijn volledig transparant en in staat om een automatische transitie te maken van het huidige DOCSIS 3.0 naar volledige inzet van de DOCSIS 3.1 standaard", aldus Kroon. Er wordt voor de toekomst ook wat reservecapaciteit ingebouwd.