
Het aantal verscheepte tablets zal tussen 2015 en 2020 jaarlijks met gemiddeld 3 procent groeien tot 156 miljoen stuks. Dat stelt ABI Research in zijn meest recente voorspelling over de tabletmarkt (het bureau spreekt over merktablets).
Het onderzoeksbureau heeft zijn verwachting naar beneden bijgesteld vanwege voortdurende neerwaartse druk op afzet en omzet van Apple, Samsung en andere grotere tablet-vendors. Zo daalde de omzet in tablets van 68 miljard dollar in 2014 naar 55 miljard dollar in 2015. Voor 2016 verwacht ABI een stabiele omzet. Wel zal de gemiddelde verkoopprijs van een tablet voor het eerst onder de 400 dollar zakken.
De afzetverhouding van tablets verschuift geleidelijk in de richting van opkomende markten. In 2015 waren de ontwikkelde markten goed voor 65 procent van de afzet van tablets, tegen 68 procent in 2014. In 2016 zal de totale installed base aan tablets voor het eerst dalen, omdat er minder tablets vervangen worden in ontwikkelde markten en de groeiende afzet in opkomende markten deze daling niet volledig compenseert.
57 procent van alle in 2015 verscheepte tablets had een display van 7 tot 8,9 inch, terwijl ruim 23 procent een display had van 10 inch of meer. De relatief lage prijs van kleinere tablets zal er voor zorgen dat dit segment de komende jaren blijft groeien volgens ABI - dit ondanks de vaak genoemde trend dat grote smartphones kannibaliseren op de afzet van kleinere tablets. De introductie van grotere tablets met displays van 12 inch en groter in 2015 (zoals de Surface Pro 4 en de iPad Pro) zal niet zorgen voor een hernieuwde groei van het segment van grotere tablets.