
Spotify heeft het eerste kwartaal afgesloten met met 158 miljoen abonnees, 21 procent meer op jaarbasis en vier miljoen meer dan eind december. De groei is daarmee wel meer dan gehalveerd ten opzichte van het vierde kwartaal van 2020, toen Spotify nog 10 miljoen nieuwe abonnees erbij kreeg. De resultaten zijn desalniettemin beter dan verwacht. De groei kwam vooral vanuit Noord-Amerika en werd gestimuleerd door campagnes en familie-abonnementen. Alle regio's droegen echter bij met een groei met dubbele cijfers. In nieuwe markten stond Zuid-Korea bovenaan.
Het totale aantal maandelijkse actieve gebruikers steeg in de loop van het eerste kwartaal met 24 procent naar 356 miljoen, van 345 miljoen aan het einde van het vierde kwartaal, met wederom een jaarlijkse groei met dubbele cijfers in alle regio's. De stijging was vooral sterk in de VS, Mexico, Rusland en India, en lager dan verwacht in Latijns-Amerika en Europa. De prestaties in nieuwe markten waren in lijn met de verwachtingen.
De omzet over het eerste kwartaal steeg met 16 procent ten opzichte van het jaar ervoor tot EUR 2,147 miljard, waarbij de groei getemperd werd door wisselkoerseffecten. Binnen Premium daalde de ARPU met 7 procent tot 4,12 euro. Het bedrijf merkte op dat de prijsstijging in meer dan 30 markten geen invloed had op de bruto-instroom- of annuleringspercentages. De omzet uit advertentieondersteuning presteerden beter dan de prognoses, geholpen door podcast- en programmatische kanalen, waarbij podcasts werden gestimuleerd door de acquisities van Megaphone en The Ringer, samen met de exclusieve licentie van het bedrijf voor de Joe Rogan Experience.
Het bedrijfsverlies liep terug tot EUR 17 miljoen, na een verlies van EUR 69 miljoen in het voorgaande kwartaal en een winst van USD 14 miljoen in het jaar ervoor. De vrije kasstroom steeg met EUR 61 miljoen tot EUR 41 miljoen positief, waarbij Spotify het kwartaal afsloot met EUR 3,1 miljard aan geldmiddelen en kasequivalenten, inclusief in pand gegeven geldmiddelen en kortetermijninvesteringen.
Voor het tweede kwartaal verwacht Spotify een omzet van EUR 2,16-2,36 miljard, 162-166 miljoen Premium-abonnees en 366-373 maandelijks actieve gebruikers, met een bedrijfsverlies van EUR 54-134 miljoen.
De vooruitzichten voor het volledige jaar zijn bijgesteld, met minder verwachte maandelijkse actieve gebruikers, betere omzet en een smallere bandbreedte voor het operationele verlies. Spotify verwacht nu een omzet van EUR 9,11-9,51 miljard (van 9,01-9,41 miljard), Premium-abonneeaantallen blijven ongewijzigd op 172-184 miljoen, maandelijks actieve abonnees op 402-422 miljoen (van 407-427 miljoen) en een operationeel verlies van EUR 150-250 miljoen (van 200-300 miljoen).