Bijna 6 procent groei omzet IT-dienstverleners - CBS

Nieuws Breedband Nederland 1 MAR 2018
Bijna 6 procent groei omzet IT-dienstverleners - CBS
Bedrijven in de IT-dienstverlening hebben al vier jaar op rij hun omzet zien groeien. De sector scoorde in het vierde kwartaal van 2017 een omzetgroei van 6,1 procent ten opzichte van hetzelfde kwartaal een jaar eerder. 

Bij de zakelijke dienstverlening bedroeg deze groei jaar-op-jaar 5,8 procent. In het derde kwartaal van 2017 wist de IT-dienstverlening zelfs een omzetgroei van 6,3 procent te realiseren, versus 6,1 procent voor de zakelijke dienstverlening, zo meldt het CBS.

Verdubbeling omzetgroei IT in 2017

De omzet van IT-dienstverleners steeg gedurende 2017 met gemiddeld 5,7 procent per kwartaal ten opzichte van een jaar eerder. Dit is meer dan tweemaal zo hoog als de gemiddelde groei in 2016 (2,3 procent). 

Ook de prijzen voor IT-dienstverlening stijgen sinds het eerste kwartaal van 2017. In 2016 daalden de prijzen gemiddeld nog ten opzichte van een jaar eerder. De IT-dienstverlening omvat diensten als computerprogrammering en -advisering, web hosting en levering en installatie van bijvoorbeeld softwareapplicaties en IT-infrastructuur.

Verwachtingen positief, tekort personeel is rem

Net zoals in de afgelopen kwartalen zijn de verwachtingen van IT-dienstverleners positief. In het eerste kwartaal van 2018 verwacht per saldo 28 procent van de ondernemers in de sector een groei van de omzet. Daarnaast verwacht 34 procent een groei van de personeelssterkte en 16 procent een verbetering van het economisch klimaat. Per saldo verwacht 27 procent hogere tarieven te hanteren. Voor alle indicatoren zijn de verwachtingen positiever dan voor het eerste kwartaal van 2017.

Veel ondernemers in deze sector zien echter ook belemmeringen voor de groei. Volgens de conjunctuurenquête Nederland ziet ruim 41 procent van de ondernemers een tekort aan arbeidskrachten als een belemmering voor het eerste kwartaal 2018. Een tekort aan ICT-personeel is al langer aan de orde, maar weegt zwaarder sinds Nederland uit de economische crisis is gekomen.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen