Oettinger: tientallen miljarden voor uitbreiding netwerken

Nieuws Breedband Europa 8 DEC 2014
Oettinger: tientallen miljarden voor uitbreiding netwerken

De investeringen voorgesteld door de Europese Commissie in het stimuleren van de EU-economie omvatten een miljardenbedrag in de dubbele cijfers voor digitale technologie. Dat stelt Europees Commissaris Günther Oettinger, samen met collega Andrus Ansip verantwoordelijk voor de Digitale Agenda van de EC, in een gesprek met het Duitse blad Focus.

Volgens Oettinger beginnen in 2015 gesprekken met telecomoperators, investeerders, overheden en lokale gemeenschappen over het uitbreiden van digitale netwerken. Het gaat bij de gesprekken volgens Oettinger vooral om de vragen welke partij verantwoordelijk is voor welk deel van de gewenste uitbreiding en hoe de financiering geregeld wordt. De Commissaris stelt dat hiervoor een miljardenbedrag in de dubbele cijfers nodig is als onderdeel van 300 miljard euro aan voorgestelde investeringen in het stimuleren van de stagnerende EU-economie.

Het merendeel van dit geld moet opgehoest worden door private partijen. De Commissie zelf heeft in totaal acht miljard euro gereserveerd, terwijl de Europese Investeringsbank (EIB) vijf miljard euro opzij heeft gezet als onderdeel van het investeringsfonds. Deze 13 miljard euro moet private investeerders overtuigen om mee te doen met het door de EIB beheerde fonds, dat de komende drie jaar onder meer voor ruim één miljoen extra banen moet zorgen. Volgens Oettinger zijn er al 2.000 aanvragen binnen gekomen voor projecten die geld uit het fonds willen.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen