SIDN signaleert sterke stijging in vraag .nl domeinen en websites

Nieuws Algemeen Nederland 22 APR 2020
SIDN signaleert sterke stijging in vraag .nl domeinen en websites

Stichting Internet Domeinregistratie Nederland (SIDN) signaleert een flinke stijging in het aantal domeinnaamregistraties sinds in Nederland de maatregelen om de verspreiding van het coronavirus in te dammen van kracht werden. Sinds de maatregelen van kracht werden, registreerden Nederlandse ondernemers en particulieren ruim 85.000 .nl-domeinnamen. 10.000 meer dan in dezelfde periode in 2019. Een klein deel daarvan, 2 à 3 procent, betreft domeinnamen die aan corona gerelateerd zijn, maar de meesten hebben geen relatie tot dit onderwerp. 

Ook het aantal partijen dat .nl-registraties direct aanbiedt, steeg van 1.186 naar 1.206. Tegenover de stijgende vraag stond in maart ook een groot aantal opheffingen, maar deze cijfers zijn vertekend, omdat opheffingen altijd een piek kennen aan het einde van een kalenderkwartaal. In april steeg de vraag nog verder.

De vraag komt volgens het SIDN vooral van (startende) ondernemers. In een enquête, die onderzoeksbureau GfK uitvoerde, gaf 100 procent van de startende ondernemers aan de domeinnaam te registreren voor online activiteiten. Het is voor het eerst dat er geen enkele ondernemer aangeeft te kiezen voor een ‘offline’ start. Vermoedelijk door de situatie waarin we met elkaar beland zijn als gevolg van het coronavirus.

Sterk stijgende vraag naar websites en webshops

De vraag naar domeinnamen blijft op niveau, maar de vraag naar zakelijke mailboxen, websites en webshops zit in de lift. Zo rapporteerde websitebouwer Wix.com afgelopen week een sterk stijgende vraag vanuit bedrijven die nu prioriteit geven aan online activiteiten. Ook partijen in Nederland herkennen dit: waar voor maart van dit jaar 30 procent van alle domeinnamen voorzien werd van mail of website, melden aanbieders dat dit percentage bij nieuwe registraties nu tussen de 40 en 50 procent ligt. Daarbij gaat het vooral om webwinkels.

.nl populair bij lokale en regionale aanbieders

Veel van de ondernemers die nu online starten werken regionaal of lokaal. Mede hierom steeg het deel van de ondernemers dat volgens het SIDN de voorkeur geeft aan .nl boven het internationalere .com van 69% naar 76%. Diegenen die internationale ambities hebben, blijven bij .com. De voorkeur voor andere extensies (.eu, .net, .org) daalt, zo stelt het SIDN. 

Gerelateerde artikelen